WhatsApp Hattımız
Shopping Cart
vrf klima sistemleri

VRF KLİMA SİSTEMLERİ

VRF klima sistemleri bir dış üniteye bağlı olan birden fazla iç ünitenin kontrol edilebilmesini sağlayan ve bu şekilde farklı ünite ve kapasitelerdeki cihazların entegre olarak çalışmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlere ait dış üniteler, yapıların dış alanlarında ya da direkt atmosfere açılan çatı gibi alanlarına rahatlıkla yerleştirilebilir ve bu şekilde kullanım gerçekleştirilebilir. Günümüz iklimlendirme sistemlerinin teknolojisi içerisinde enerji verimliliği en yüksek ve kış aylarında -20 dereceye kadar ısıtma, yaz aylarında +50 derecelere kadar soğutma yapabilen, kişisel konforu en iyi derecede sağlayan ve en iyi performansla kullanıcısını buluşturan sistemlerdir. 

VRF KLİMA SİSTEMLERİ NEDİR?

Bir VRF klima sistemi gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmış olup, birbirinden bağımsız iklimlendirme uygulamalarının kullanılması gereken yerlerde en iyi performansı verir. VRF değişken soğutucu akışkan debisi anlamına gelmekte olup, gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmış sistemler sayesine enerji verimliliğini en üst noktaya taşıyarak sizin için düşük maliyetli iklimlendirme imkanı sunmaktadır. VRF klima sistemleri çalışma prensibi genel olarak şöyledir; bir dış üniteye bağlı olan birden fazla farklı iç ünite bulunmaktadır ve sistemler çalışırken dış üniteden çıkan gaz ve sıvı üniteler boyunca tüm sistemli dolaşır, tekrar dış üniteye geri döner. Bu çalışma şekli sayesinde hem diğer sistemlere göre daha az enerji tüketir hem de yüksek performans sayesinde en iyi verimi alabilirsiniz. Pek çok farklı alan için kullanım gerçekleştirilebilecek olan bu sistemler, konut, plaza, otel, AVM, hastane, fabrika gibi birbirinden çok farklı alanlar için en sık tercih edilen iklimlendirme seçeneklerindendir. VRF klima sistemleri fiyatları pek çok değişkene göre farklılık gösterebilmektedir. Sistemin kurulacağı mülk tipi, binadaki kişi sayısı, ilk kurulum olup olmadığı, binanın ısı yalıtımına sahip olup olmadığı gibi etkenlerin yanı sıra ekstra taleplere göre fiyatlar farklılık gösterir. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak yapılacak seçimler en iyi verimi almanızı sağlayacaktır. Ayrıca uzun ömürlü kullanımlar gerçekleştirebilmek için doğru marka ve model seçimi de etkili olacak faktörler arasındadır. 

VRF KLİMA SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR?

VRF merkezi klima sistemleri minimum seviyede enerji tüketimi sağlarken, tüketilen enerjiden en iyi verimi alabileceğiniz şekilde çalışmaktadır. VRF klima sistemleri nasıl çalışır sorusuna basitçe cevap vermek mümkün. Birden fazla iç ünitenin tek bir dış üniteye bağlı olduğu bu sistemde, kullanıcı iç ünitelerden birisini açtığında, dış ünite buradan sinyal alır ve çalışmaya başlar. Dış ortam koşullarını ve iç ortam gereksinimlerini inceleyerek kompresörü istenilen konfor seviyesine getirir. Farklı bir iç ünite daha açık konuma getirildiğinde, tüm çalışan iç ünitelerin gereksinimleri yeniden hesaplanarak kompresörün gücü gereken seviyeye gelir. Bu işlem, iç ünitelerin durumuna ve değişikliklerine göre sürekli olarak meydana gelir ve devamlı bir güncelleme halinde sistem çalışmaya devam eder. VRF klima sistemi fiyatları kurulum yapılacak yere ve istenilen özelliklere göre değişiklik gösterecektir. Sizin için uygun olan sistemleri belirleyebilmek adına iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ve bu konuda destek alabilirsiniz. Kullanacağınız sistemlerin mekana göre en iyi şekilde planlanması ve kurulması uzun ömürlü bir kullanım süresi için ve yüksek enerji verimliliği açısından önemlidir. Doğru iklimlendirme seçeneklerini tercih etmek hem kısa hem de uzun vadede size yarar sağlayacak, maliyetlerinizi en iyi şekilde yönetmenizi sağlayacaktır. VRF klima sistemleri fiyat ve özellikleri için bizlerle iletişime geçtikten sonra sizin için en uygun teklifleri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Montaj

Aldığınız tüm duvar tipi split klimalarınızın montajını tamamen ücretsiz olarak uygulayıp klimanızı çalıştırıp teslim ediyoruz.

Periyodik Bakım

Klima cihazlarınızın ihtiyacı olan aylık ve yıllık bakım ihtiyaçlarını ister tek seferlik ister sözleşmeli olarak karşılıyoruz

Teknik Destek

Kullanıma yönelik ve basit arızalar ile alakalı kısa zamanda sonuç almak için ücretsiz telefon desteği olarak veriyoruz.

Ücretsiz Keşif

Her türlü projede konfor ihtiyacınızı yerinde tespit ediyor, size en uygun klimayı beraber seçip uygulamasını derhal yapıyoruz.