WhatsApp Hattımız
Shopping Cart
ticari klima sistemleri

TİCARİ KLİMA SİSTEMLERİ

TİCARİ KLİMA

Ofis ve iş yerleri için tercih edilen ticari klima sistemleri çalışılan alanda en iyi hava ortamını sunmak için oldukça önemlidir. Kullanılacak cihazların kalitesi ve performansı sayesinde çalışma ortamında konfor alanı yaratılması, çalışma verimliliğini olumlu anlamda etkileyen önemli bir unsurdur. Kimi zaman evlerden daha fazla vakit geçirilen bu iş alanlarında doğru iklimlendirme seçeneklerini tercih etmek sağlık açısından da önemli olacaktır. Ticari klima ürünleri içerisinde kullanım alanına göre ya da istenilen performansa göre ürün seçimi yapılabilecek farklı seçenekler bulunmaktadır. Duvar tipi, yer tavan tipi, kanallı ve salon tipi gibi seçenekleri tercih ederek, mekanınızda en iyi hava dengesini sağlayabilir ve uzun süreler boyunca kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

TİCARİ KLİMA FİYATLARI

İç ünite sayısı, klima tipi ve enerji kullanımına göre ticari klima fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Klimalarda performans BTU değerine göre ölçülebilmektedir. Birim zamandaki ısı transferi BTU değerini göstermekte ve klimaların sınıflandırılması da buna göre yapılmaktadır. Birim zamana göre ısıtma ya da soğutma değeri yüksek olan cihazlar BTU değeri düşük olan cihazlara göre daha fazla miktarda havayı ısıtabilir ya da soğutabilir. Bu da klima seçimi yaparken mekanın büyüklüğüne ve istenilen performansa göre seçim yapmanız için dikkat edilmesi gereken bir değer olacaktır. Ticari klimalar içerisinde tercih edilen modellerden biri de salon tipi klima cihazlarıdır. Genel olarak geniiş ofisler ve mağazalar için kullanılan bu cihaz bir iç ünite ve bir dış üniteden oluşabilir. Ayaklı klima olarak da adlandırılan bu ürünlerin boyut ve modellerine göre farklı seçenekleri bulunmaktadır. Salon tipi klima fiyat ve özellikleri marka ve özelliklerine göre değişebilmekle birlikte performans değeri de fiyatına etki eden faktörler arasındadır. Enerji tüketimi konusunda hem doğa dostu hem de iyi performans alacağınız ürünleri seçmek, uzun ömürlü kullanımlar açısından önemli olacaktır. Bu sebeple salon tipi klima fiyatları konusunda yapacağınız araştırmalarda da kullanım süresince yaratacağı tasarruf gibi konuları göz önünde bulundurmanız, enerji tüketim maliyetleriniz açısından fayda sağlayacaktır. Bu klima modeli, uzak mesafeli hava akışı sağlaması sayesinde büyük ve geniş alanlarda soğutma ve ısıtma işlevini iyi bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Tek yönde doğrudan hava akışı sağlayabileceği gibi farklı yönlere ve üç boyutlu şekilde soğutma yapması da mümkün olmaktadır. Salon tipi klima fiyatlar ve özellikleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak ayrıntılarıyla öğrenebilir, sizin için en uygun olan ürünleri seçmenize yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız alanın büyüklüğü ve genişliğine göre tercih edeceğiniz salon tipi klima ölçüleri farklılık gösterecektir. Boyut olarak ve BTU değeri olarak uygun olan ürünleri tercih etmeniz kullanımınız boyunca en iyi performansı almanızı sağlayacak olan detaylardandır. 

TİCARİ KLİMA ÇEŞİTLERİ

Ticari klimalar içerisinden tercih edebileceğiniz modeller içerisinde pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Bu ürünler monte edilecek ya da kullanılacak alana göre de çeşitlilik gösterebilir. Duvara monte edilebilen duvar tipi cihazlar sıklıkla kullanılmakla birlikte bunların yanı sıra merkezi sistemler ve ticari özellikte kullanılan ürünler mevcuttur. Ofis ve işyerlerinde kullanılan klima tiplerinden bir diğeri de kaset tipi klima modelleridir. Bu modeller yer açısından tasarruf sağlamanızı sağlayan ve tavana monte edilen ürünlerdendir. Cihazın büyük kısmı tavan alanının üst kısmında kalır ve cephesi aşağı doğru bakarak soğutma ve ısıtma işlemlerini verimli bir şekilde gerçekleştirir. Bu sayede sıcak ya da soğuk hava ortama eşit derecede dağılır. Mekanda yer konusunda tasarruf sağlayan bir diğer ürün modeli ise tavan tipi klima cihazlarıdır. Özellikle merkezi kurulumun mümkün olmadığı alanlarda kolay kuruluma imkan tanıyan bu modeller dar bir tavanın köşesine bile rahatlıkla yerleştirilebilir. Düşük gürültülü olması ve hafifliği bu modellerin diğer avantajlarındandır. Tavan tipi klima fiyatları da diğer cihazlarda olduğu gibi marka ve modele göre farklılık göstermekte BTU değerine göre değişmektedir. Kullanılacak alana göre seçim yapılması ve uygun değerlerde cihaz seçimi en iyi performansı ve verimi almanız için etkili olacak faktörlerdendir. Kaset tipi cihazlarla karşılaştırıldığında kullanım alanları benzerdir. Kaset tipi cihazlar da aynı şekilde sessiz çalışma özellikleri sayesinde ortamda rahatsız edici bir gürültüye sebebiyet vermezler ve bu özellikleriyle çalışma ortamları için kullanışlıdırlar. Marka, model ve diğer özelliklerine göre kaset tipi klima fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. BTU değeri de fiyat konusunda belirleyici bir faktördür. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre seçim yapmanız istenilen performansa en iyi şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Kaset tipi klima fiyat ve özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilir, merak ettiğiniz sorulara cevaplar alabilirsiniz. Yine mekanın büyüklüğüne göre kaset tipi klima ölçüleri farklılaşmaktadır. Kullanacağınız alana en uygun cihazı seçmek için uygun ölçülerde klimaları almanız hem yer tasarrufu konusunda avantaj sağlayacak hem de gerektiğinden düşük ya da gerektiğinden yüksek seviyede cihazları almanızın önüne geçerek maliyetlerinizi doğru bir şekilde yönetmenizi sağlayacaktır. 

TİCARİ KLİMA ÖZELLİKLERİ

Ticari klimalar işletmeniz ve ofisleriniz için enerji tüketim maliyetlerinizi minimuma düşürmeniz açısından en tercih edilebilir klima çeşitleridir. Özellikle büyük alanlar ya da birden fazla iç ünitenin kullanılması gereken alanlarda tercih edebileceğiniz bu cihazlar uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunması sebebiyle de avantajlıdırlar. Farklı iç ünite tiplerinden, iç mekana uygun olan kombinasyonları seçebileceğiniz gibi birçok farklı cihaza uygun olarak eşleştirilebilen dış üniteleri ile birlikte kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Yer tavan tipi klima modelleri tercih edebileceğiniz iç ünite tiplerinden biridir. Özellikle dar alanlar için tercih edilen, tavanda ya da yerde kullanılabilecek özelliklere sahip olan bu modelleri farklı boyutlarda ve farklı BTU değerlerinde bulabilirsiniz. Yer tavan tipi klima fiyatları ölçülerine, markasına ve modeline göre değişmektedir. Ticari klimalar içerisinde kendine yer bulan ve kompakt tasarımları sayesinde alana en iyi şekilde yerleştirilebilen bir diğer cihaz kanallı klima sistemleri olarak adlandırılmaktadır. İç mekanın taze hava ile havalandırılmasını da sağlayan bu cihazlar kolay bakımı ve merkezi sistem uyumluluğu açısından öne çıkan özelliklere sahiptir. Diğer iç ünite tiplerinde olduğu gibi BTU değerine göre sınıflandırılabilen ve kullanılan mekanın genişliğine göre seçim yapma im kanı sunan bu cihazların kurulumu da oldukça kolaydır. Tavan arası boşluğuna monte edilen kanallı klimalar mekanda görüntü kirliliğinin önüne geçer ve kaliteli hava akımı sayesinde alanda konfor sağlar. Kullanım alanı oldukça yaygın olan bu modeller, büyük alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kanallı klima fiyatları performans değerlerine, marka ve modellere göre değişmekle birlikte tercih edeceğiniz iç ünite sayısına göre de değişken fiyatlara sahiptir. Ticari klima seçimi yapmak için kullanacağınız alanın ihtiyaçlarını belirlemeniz önemli olacaktır. Hangi iç ünite seçeneğini tercih ederseniz edin, maliyetlerinizi önemli ölçüde kontrol etmenizi sağlayacak olan bu cihazlar sizin için bir avantaj sağlayacaktır. Ürün modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak ya da fiyat teklifi almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz garantili ürünleri seçmenize yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın
Ücretsiz Montaj

Aldığınız tüm duvar tipi split klimalarınızın montajını tamamen ücretsiz olarak uygulayıp klimanızı çalıştırıp teslim ediyoruz.

Periyodik Bakım

Klima cihazlarınızın ihtiyacı olan aylık ve yıllık bakım ihtiyaçlarını ister tek seferlik ister sözleşmeli olarak karşılıyoruz

Teknik Destek

Kullanıma yönelik ve basit arızalar ile alakalı kısa zamanda sonuç almak için ücretsiz telefon desteği olarak veriyoruz.

Ücretsiz Keşif

Her türlü projede konfor ihtiyacınızı yerinde tespit ediyor, size en uygun klimayı beraber seçip uygulamasını derhal yapıyoruz.

0212-294-90-22