WhatsApp Hattımız
Shopping Cart
merkezi klima sistemleri

KLİMA SİSTEMLERİ

Kapalı alanlarda, ortam ısı değerini ayarlamak ve havayı istenilen değere ulaştırmak için kullanılan klima sistemleri ihtiyacınız olan sıcaklıklara ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Genelde sıcak havalar için tercih edilen ve daha serin bir ortama kavuşmanızı sağlayan bu ürünler, soğuk havalarda da sıcak ayarlarını kullanabileceğiniz ve güvenli bir şekilde ısınmanızı sağlayacak özelliklere sahiptirler. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre farklı özelliklere sahip cihazlar içerisinden seçim yapmanız, kullanım kolaylığı ve doğru ürün seçimi açısından faydalı olacağı gibi enerji tüketimi konusunda da verimli bir tercih yapmanızı sağlayacaktır. Kaliteli ürün seçimi, uzun yıllar kullanabileceğiniz cihazlar edinmenize imkan tanıyacaktır.

MERKEZİ KLİMA SİSTEMLERİ

Bir dış üniteye bağlı olup, birden fazla iç ünite ile çalışan ve enerji tasarrufu sağlamasından dolayı çokça tercih edilen merkezi klima sistemleri çevre dostu bir kullanım imkanı sunmaktadır. Kullanım alanı oldukça yaygın olan bu sistemler, genellikle iş yerlerinde, büyük konutlarda ve okul, hastane gibi alanlarda kullanılmaktadır. Merkezi klima sistemleri gelişmiş kontrol sistemleri sayesinde, tek bir merkeze bağlı olmakla birlikte çok katlı plazalar ya da tek bir villada dahi en iyi verimi alabileceğiniz bu sistemler, ısıtma ve soğutma modları arasında kolaylıkla geçiş imkanı sağlamaktadır. Yeni yapılan yapılarda veya mevcut yapılarda kurulum yapılabilecek uygunluğa sahiptirler. Merkezi klima sistemleri fiyatları kullanılacak iç ünite sayısı ve seçilecek marka ve modellere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple iç alanın büyüklüğüne göre seçim yapmak hem kullanım konusunda yarar sağlamanıza hem de uygun enerji tüketimine sebep olacaktır. Multi klima sistemleri ile tek bir dış üniteye bağlı birden fazla iç ünite ile kullanılabilmesinin bir diğer avantajı da dış ünitelerin yaratacağı görüntü kirliliği ve fazla alan kullanımının önüne geçmesidir. Tek bir merkezden kontrol edilebilir olması sayesinde büyük alanlarda avantaj sağlayan bu sistemler, pek çok farklı konut tiplerine uygun olarak geliştirilmiştir. Çoklu klima sistemleri olarak da adlandırılan bu sistemler, çevre dostu olup doğayı koruyan özelliklere sahiptirler. İç alanın ihtiyacı olduğu kadar ısıtma ve soğutma yapma özelliklerine sahip olan invertor çalışma prensibine sahip cihazlar enerji tasarrufu konusunda tasarruf sağlamaktadır. Multi inverter klima sistemleri fiyat anlamında, tercih edeceğiniz marka ve modellere göre değişiklik gösterebilmekte olup, kullanım esnasında enerji tüketimlerinizi düşük tutacak olmasından dolayı avantaj sağlayacaktır. Dur kalk yapmayan bu sistemler sürekli çalışır halde bulunmaktadır. Mevcut oda sıcaklığına göre çalışma durumunu belirleyen bu cihazlar, sizin için en doğru dereceyi sabit tutarak, sağlıklı bir ortam sunmaktadır. Multi inverter klima sistemleri fiyatları ile ilgili bilgi almak isterseniz iletişim bilgilerinden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilir ve ürünlerle ilgili ayrıntıları öğrenebilirsiniz. 

KLİMA SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR?

Klima sistemleri nasıl çalışır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bir klimanın çalışma prensibi temel olarak, uygun basınç altında bulunan sıvı haldeki akışkanın istenilen sıcaklıkta buharlaştırılması ve akabinde buharlaştırıldıktan sonra tekrar sıvı hale döndürülmesidir. Sıvı haldeki akışkan, basınçla birlikte ısı uygulanarak gaza dönüştürülür. Bu gaz, çevrim malzemesi olarak kullanılır ve kompresör aracılığıyla tekrar sıvılaştırılır. Bu döngü klimanın istenilen değerlerde çalışmasını sağlamaktadır. Klimalar ilk icat edildikleri günden bugüne kadar kısıtlı kullanım alanlarından, her mekanda kullanılabilecek durumlara gelmişlerdir. Günlük yaşam içerisinde konforlu alanlara sahip olmamızı sağlayan bu cihazlar, hastane klima sistemleri olarak da karşımıza çıkmaktadırlar. Bunun gibi günlük hayatta kapalı alanlar için konfor alanı oluşmasını sağlayan sistemlere sahip olan bu ürünler, ev tipi merkezi klima sistemleri olarak da yaşam alanlarımızda kullanılabilmektedirler. Özellikle büyük evler için kullanılabilen bu sistemler, her odada aynı sıcaklık değerini bulmanızı sağlar. Ani sıcaklık değişikliklerinin sağlık açısından zararlı olduğunu göz önüne alırsak, bu sistemler, sağlığınız için faydalı ürünler olacaktır. Ev klima sistemleri seçimini yaparken, yaşam alanınızın kaç oda olduğu ve alan büyüklüğü gibi faktörler, seçeceğiniz cihazlar için önemli olacaktır. Özellikle büyük alanlar için merkezi sistemleri tercih etmeniz hem enerji tasarrufu sağlamanıza sebep olacak hem de tek bir dış üniteye bağlı olan bu sistemler, fazla yer kaplamayan özellikleriyle görüntü kirliliğine engel olacaktır. Otel klima sistemleri de birden fazla iç ünite ile kullanılabilen ve tek bir merkezden kontrol edilebilme olanağı sağlayan merkezi sistemlerden tercih edilebilmektedir. Merkezi sistemlerin oldukça yaygın bir şekilde kullanıldığı bir diğer mekan ise çalışma ortamlarıdır. Genellikle birden fazla oda ya da çalışma alanını kapsayan alanlarda kullanımı hem ekonomik hem de kullanışlı olması açısından yarar sağlamaktadır. Ofis klima sistemleri iş yerinizin enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı olmakla birlikte, içerideki havanın sürekli olarak temiz kalmasını sağlar. Farklı modeller ve markalar içerisinde sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz cihazları seçebilir ve uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. 

KLİMA SİSTEMLERİ ÖZELLİKLERİ

Gelişen teknoloji ile birlikte klima sistemlerinde pek çok yenilik yaşanmaktadır. Bu da hem cihazlardan alınan verimin yükselmesine hem de daha sessiz çalışan ürünlerin hayatımıza girmesini sağlamaktadır. Sanayi tipi klima sistemleri gibi merkezi sisteme sahip olan cihazlar, çalışırken daha sessiz bir ortam sunmakta ve çalışma alanındaki gürültüyü en aza indirerek konfor sağlamaktadır. Dış üniteleri hafif bir yapıya sahiptir ve bu sayede taşıma kolaylığı sunmaktadır. Hastane, mağaza, okul ve buna benzer alanlarda endüstriyel klima sistemleri kullanmak ısınma ve serinleme ihtiyaçlarını en iyi teknoloji ile birlikte karşılarken uygun enerji tüketimi sayesinde tasarruf yapılmasını sağlar ve düşük maliyetli bir kullanım avantajı sunar. Periyodik bakım ve düzenli temizlik konusunda da kazanç sağlayan bu cihazlar, aynı zamanda yüksek tasarım özellikleri sayesinde bina otomasyon sistemlerine uygun bir şekilde kurulum yapılabilmekte ve pano sistemlerine uygun olarak yapıldığında estetik bir görünüm kazandırabilmektedir. İşyeri klima sistemleri farklı özelliklere sahip ürünlerden oluşabilmektedir. Duvar tipi gibi sık kullanılan ürünlerin yanı sıra tavan tipi klimalar da kullanım alanının şekline ve genişliğine göre tercih edilebilir. İş yerinin dekorasyonunu da göz önünde bulundurarak uygun modelleri seçebilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz. Tavan klima sistemleri kullanılan alanda az yer kaplamak ve duvarları kullanmadan klima ihtiyacınızı karşılamak istediğiniz durumlarda en doğru seçim olacaktır. Montaj esnekliği ve kompakt yapıları ile öne çıkan bu ürün tipleri enerji tasarrufu sağlaması ve doğa dostu çalışma sergilemesi açısından da tercih edilebilir cihazlardan olma özelliği taşımaktadır. Evoporatif soğutma olarak bilinen ve suyun buharlaşması ile havadan ısı emen sulu klima sistemleri genel olarak ayaklı ürün tiplerinde bulunmaktadır. Taşıma kolaylığı ile birlikte farklı alanlarda kullanılabilecek mobil bir üründür. Bu farklı ürün özelliklerine sahip cihazlar içerisinden kullanacağınız alan için en uygun modeli belirlemek, enerji kullanımı ve kullanım kolaylığı açısından önemli olacaktır. Klima sistemleri hakkında bilgi almak ve özelliklerini detaylı olarak öğrenmek için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilir, sizin için en uygun modelleri seçme konusunda yardımımızı alabilirsiniz. Klima seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok farklı faktör vardır ve bunları dikkate alarak yapacağınız seçimler, uzun yıllar güvenli kullanım sağlamanız açısından önemli olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Montaj

Aldığınız tüm duvar tipi split klimalarınızın montajını tamamen ücretsiz olarak uygulayıp klimanızı çalıştırıp teslim ediyoruz.

Periyodik Bakım

Klima cihazlarınızın ihtiyacı olan aylık ve yıllık bakım ihtiyaçlarını ister tek seferlik ister sözleşmeli olarak karşılıyoruz

Teknik Destek

Kullanıma yönelik ve basit arızalar ile alakalı kısa zamanda sonuç almak için ücretsiz telefon desteği olarak veriyoruz.

Ücretsiz Keşif

Her türlü projede konfor ihtiyacınızı yerinde tespit ediyor, size en uygun klimayı beraber seçip uygulamasını derhal yapıyoruz.

HEMEN ARAYIN