WhatsApp Hattımız
Shopping Cart

Klima Arıza Kodlar ve Açıklamaları

Klimalar bozulduklarında bazı arıza kodları göstermektedirler. Bu arıza kodları her klimada farklı olabileceği gibi bazıları tüm klimalarda aynıdır. Bazen klima arıza kodlarını görmek, klimamızı kendi başımıza tamir etmemizi sağlayacağı gibi aynı zamanda zamandan ve enerjiden tasarruf sağlamamızı da sağlar. Bu sayede gereksiz masraflardan da kaçınmış oluruz.

Aşağıdaki PDF dosyamızda Klimalarının arıza kodlarını ve bu arıza kodlarının açıklamalarını görebilirsiniz. Formmekanik Klima sistemleri olarak sizlere yine de arıza kodlarını gördüğünüz ve sorunu teşhis ettiğiniz klimanıza tek başınıza müdahale etmemenizi öneririz. Kendiniz çözebileceğinizi düşündüğünüz arızalarda klimalarınıza yapacağınız müdahaleler, klimanızı daha da bozabileceği gibi birçok klimanın garanti kapsamı dışına çıkmasına da sebep olabilmektedir.

Klimanızda arıza kodu görüp bu kod ile teşhisinizi yaptıktan sonra klima servisi veren bir yeri arayıp en azından telefondan yardım istemek siz tüketiciler için en mantıklı çözüm olacaktır.

Bazı klimalar, arıza kodlarını gösterdikten sonra çalışmaya devam ederler. Bazıları ise çalışmayı durdurur ve uzman bir teknik servis elemanı gelip görmeyene kadar da çalışmaz. Bir klimada arıza kodu görüldükten sonra klima kapatılmalı, arıza teşhisi yapılmalı ve en kısa süre içerisinde bir uzmandan destek alınmalıdır.

Aşağıdaki PDF dosyasında ayrıntılı açıklamalarını bulacağınız arıza kodlarından herhangi birisini gördüğünüz takdirde, Formmekanik’i arayıp, ilk etapta çözülebilecek durumlar için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza arıza kodlarını çözmekle uğraşmayıp, bu konuda en azından telefon yolu ile danışmanlık almanızı tavsiye ediyoruz. Bizimle iletişime geçmek için lütfen buraya tıklayınız ya da whatsapp iletişim hattından bize yazınız.

Mutlu günler dileriz.

Klima Arıza Kodlarına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız

Ücretsiz Montaj

Aldığınız tüm duvar tipi split klimalarınızın montajını tamamen ücretsiz olarak uygulayıp klimanızı çalıştırıp teslim ediyoruz.

Periyodik Bakım

Klima cihazlarınızın ihtiyacı olan aylık ve yıllık bakım ihtiyaçlarını ister tek seferlik ister sözleşmeli olarak karşılıyoruz

Teknik Destek

Kullanıma yönelik ve basit arızalar ile alakalı kısa zamanda sonuç almak için ücretsiz telefon desteği olarak veriyoruz.

Ücretsiz Keşif

Her türlü projede konfor ihtiyacınızı yerinde tespit ediyor, size en uygun klimayı beraber seçip uygulamasını derhal yapıyoruz.

0212-294-90-22