WhatsApp Hattımız
Shopping Cart
hava perdeleri

HAVA PERDELERİ

Özellikle ortamların kapı giriş çıkış kısımlarına monte edilen ve bulunulan alanın sıcak soğuk dengesini koruyan cihazlara genel olarak adı verilmektedir. Kapalı alanlarda kullanılan ısıtma ya da soğutma işlevini yerine getiren cihazlara ek olarak kullanıldığı takdirde en iyi verimi almanızı sağlar ve bu şekilde enerji tasarrufu yapmanıza olanak tanır. Çevresel ya da mevsimsel koşullara göre sağladığı izolasyon sayesinde ortamın sıcaklığında ani değişiklikler olmasının önüne geçen bu sayede sağlıklı bir hava ortamı sunar. Cihazın özellikleri, fan tipi ve hacmine göre farklı ürünler tercih edebilir ve bunları kullanabilirsiniz.

HAVA PERDELERİ FİYATLARI

Hava perdeleri fiyatları marka ve modele göre değişiklik gösterebildiği gibi kullanılan alanın büyüklüğüne göre tercih edilebilecek cihazlara göre de değişiklik gösterebilir. İhtiyacınızı giderecek özelliklere sahip cihazları tercih etmeniz uzun süre ve konforlu kullanım için gereken önemli bir detaydır. Mevsimsel şartlar göz önüne alındığında, yaz aylarında kapalı alanı soğutmak, kış aylarında kapalı alanı ısıtmak için kullanacağınız cihazların, özellikle dışarıya açılan kapılardan hava girişinde daha fazla performans göstermeleri gerekmekte ve bu da hem ortam hava dengesini sürekli olarak değiştirmekte hem de enerji kullanımını artırmaktadır. Kapı üstlerine monte edilen bu cihazlar sayesinde her mevsimde ve her şartta hava dengesini sağlamanız kolaylaşır. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre de tercih edebileceğiniz hava perdesi fiyatlari buna göre de farklılık gösterebilir. Satın alırken en ucuzunu ya da en pahalısını tercih etmek yerine ortam için en uygun olan cihazı tercih etmek uzun vadede sizin için en hesaplı seçim yapmanızı sağlamış olacaktır. Almak istediğiniz ürün için araştırmaya başlamadan önce bir bütçe belirlemeniz önemlidir. Araştırmanızı yaparken de hava perdesi fiyatları arasında özelliklerine göre pek çok seçenekle karşılaşabilirsiniz. Birçok farklı alan için kullanıma uygun olan bu cihazlar, kapalı alanların ısı dengesini korumaya yardımcı olmakta ve bu sayede hem sağlık açısından hem de enerji kullanımı açısından olumlu bir kullanım olanağı sunmaktadır. Modeline göre, mekanların dışarıya açılan kapılarının üst ya da yan taraflarına yerleştirilebilen ve bu sayede giriş çıkış esnasında bir hava sınırı koymanızı sağlayan bu cihazların kullanımı da oldukça basittir. Kullanılacak alanın büyüklüğüne göre ya da kullanım alanına göre farklı seçenekleri tercih edebileceğiniz hava perdesi fiyat ve özellikleri açısından farklılık gösterebilmekte olup, sizin için en uygun olan seçenekleri belirlemenize yardımcı olmamızı sağlamak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Sıcak havalar için kullanabileceğiniz soğuk hava perdesi modelleri, aynı zamanda soğuk depolar için olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Soğuk kış aylarında kullanmak için tercih edebileceğiniz ve kullanım esnasında dışarıdan gelebilecek olan soğuk havaya karşın mekanın havasını korumaya yarayacak olan sıcak hava perdesi ürünleri de soğuk havalar için etkili olacak bir model olma özelliği taşımaktadır. 

HAVA PERDESİ NEDİR?

Hava perdesi nedir sorusunun cevabı basitçe şu şekilde verilebilir. Yüksek debi ve sabit hızda hava üfleyen, aynı zamanda kapalı alandaki havanın dışarıdan gelebilecek olan farklı sıcaklıktaki hava sebebiyle değişikliğe uğramasını engelleyen cihazlardır. Farklı özelliklere sahip olan modelleri içerisinde barındıran hava perdesi ısıtıcılı modelleri, dışarıdan aldığı havayı içerisine çekerek sıcak bir şekilde geri üfler ve böylelikle bir klima görevi görür. Bu modellerin dışında, ısıtıcısız, su ve buhar püskürtmeli gibi farklı özelliklere ve çalışma şekillerine göre değişen cihazlar bulunmaktadır. Temel olarak ortam hava dengesini en iyi şekilde ayarlamaya yarayan bu cihazın farklı modelleri içerisinden ihtiyacınıza en uygun olanı tercih ederek kullanabilirsiniz. Isıtıcılı hava perdesi özellikle kış aylarında kullanıldığında ortam için gerekli olan hava dengesini iyi bir şekilde sağlayabileceği gibi, farklı cihazlar kullanarak yaptığınız mekan içi ısıtmalara, dışarıdan gelecek olan soğuk havanın olumsuz bir etkiye sebep vermesinin önüne geçecek kullanışlı bir model olma özelliği taşımaktadır. Kapı üzerine ya da yanına yerleştirilerek kullanılabilen kapı hava perdesi modelleri, kapıların genişliği ve boyutuna göre tercih edebileceğiniz farklı ebatlarda bulunabilmektedir. Doğru modelin seçimi hem kullanım açısından faydalı hem de görüntü olarak şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Hava perdesi modelleri içerisinde en çok kullanılan ürünlerden olan kapı üstü hava perdesi modelleri, kapalı alanların dışarısı ile en fazla hava değişikliğine sebebiyet verebilecek olan bölgesinin bu şekilde korunmasına yardımcı olmakta ve üstten üfleme yaparak en iyi verimi almanıza sebep olmaktadır. Elbette mekanın büyüklüğü ve şekli seçim yaparken hangi modeli kullanmanız gerektiği konusunda önemli bir etkendir. Kapı üstü hava perdesi fiyatları modellerin boyutuna, markasına ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Uzun yıllar kullanılabilme imkanı sunan bu cihazlar, daha önce farklı alanlarda kullanılmış olabilir ve tekrar kullanıma devam edebileceğiniz özelliklerde olabilirler. İkinci el hava perdesi cihazları her ne kadar uygun çalışma ortamı yaratıyor olsalar da alanınıza özel ve en iyi uyumu sağlayabilecek cihazlar tercih etmek için doğru ölçülerde ve özelliklerde cihazlar tercih etmek kullanım süresince daha faydalı olacaktır. 

HAVA PERDESİ NE İŞE YARAR?

Hava perdesi ne işe yarar sorusuna basitçe şu şekilde cevap verilebilir; kapalı alanda klima vb cihazlarla ısıtma ve soğutma işlemi sonrası, ortam ısısının dışarıdan gelebilecek olan hava ile değişime uğramasını engeller ve ısı dengesini sağlıklı bir şekilde korur. Bu çalışma şekli sayesinde enerji tasarrufu yapmanızı sağlayan bu cihazlar çeşitli modellerde ve mekana uygun kapasitelerde bulunmaktadır. Hava perdeleri ne işe yarar sorusunun bu cevabı, ihtiyaçlarınızı belirleyebilmek için uygun cihaz seçimi yapmanızı sağlayacak faktörleri göz önüne almanızı sağlayacaktır. Özellikleri ve çeşitleri ile birbirleriyle ayrılan bu cihazlar arasından en uygun seçimi yapmanız en iyi hava perdesi modelini kullanmanıza sebep olacaktır. Mekan içerisinde farklı noktalarda kullanabileceğiniz modeller arasında kapı üstüne ya da kapı yanına yerleştirebileceğiniz bu ürünler, kapalı alanın dış hava ile en çok etkileşime giren bölgesinde olması sebebiyle, dışarıdaki havayı ilk seviyeden kesecek ve ısıtma ya da soğutma yaptığınız durumlarda ortam havasının dengesini korurken sağlıklı bir ortam havasına kavuşmanızı sağlayacaktır. Mekanı soğutmak ya da ısıtmak için kullanacağınız cihazlar enerji kullanmanızı gerektirmektedir. Bu da kapıdan girebilecek farklı hava sıcaklıkları sebebiyle enerjinin sürekli olarak kullanılmasına sebep olmaktadır. Hava perdesi kullanımı sizin bu gibi hava değişikliklerine daha az maruz kalmanıza ve bu nedenle de daha düşük enerji tüketimi yapmanıza olanak tanır. Çeşitli hava perdesi markaları içerisinde farklı modellerde cihazlar bulabileceğiniz gibi farklı ölçülerde ürünler de tercih edebilirsiniz. Sizin için en iyi cihaz, sadece özellikleri ile ön plana çıkan cihaz değil, mekana en uygun özelliklere sahip olan modeller olacaktır. Doğru seçimi yapmak uzun süreli kullanımlar için oldukça önemlidir. Hava perdesi sıcak soğuk dengesini tüm mevsim koşullarına göre ayarlayabilmenize olanak tanımakta ve kullanım süreniz boyunca konforlu alanlar sunmaktadır. Modeller, cihaz özellikleri ve sizin için en uygun ürünler konusunda detaylı bilgi ve teklif almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

hava perdesi nedir ? hava perdesi birim fiyat hava perdesi ölçüleri hava perdesi montajı

Bir cevap yazın
Ücretsiz Montaj

Aldığınız tüm duvar tipi split klimalarınızın montajını tamamen ücretsiz olarak uygulayıp klimanızı çalıştırıp teslim ediyoruz.

Periyodik Bakım

Klima cihazlarınızın ihtiyacı olan aylık ve yıllık bakım ihtiyaçlarını ister tek seferlik ister sözleşmeli olarak karşılıyoruz

Teknik Destek

Kullanıma yönelik ve basit arızalar ile alakalı kısa zamanda sonuç almak için ücretsiz telefon desteği olarak veriyoruz.

Ücretsiz Keşif

Her türlü projede konfor ihtiyacınızı yerinde tespit ediyor, size en uygun klimayı beraber seçip uygulamasını derhal yapıyoruz.

0212-294-90-22